Styrelsen

Styrelsen Måleriföretagen region Stockholm 2020/2021

Mikael Holmgren, Ordförande
Carl Bruske Måleri AB
070-315 79 96
mikael.holmgren@bruskes.se

Ove Johansson, klubbmästare
Målerif:a Ove Johansson i Stockholm AB
070-375 05 45
ovejohanssonmaleri@gmail.com

Elvira Nilsson, vice ordförande/kassör
Nordisk Yta AB
070-549 28 88
elvira.nilsson@nordiskyta.se

Håkan Hellström, ledamot
Hellströms Måleritjänst AB
070-751 05 20 
hakan@hellstromsmaleri.se
 
Peter Engström, ledamot
NP Måleri & Fastighetsservice AB
070-741 01 88 
peter.engstrom@npms.se
 

Mattias Johansson, ledamot
Målerimetoder i Stockholm AB
070-710 50 74
mattias@malerimetoder.se

Alexander Feldhof, ledamot
Delér Måleri AB
070-553 63 87 
alexander@deler.se

Stefan Fors, suppleant
Larsson Örnmark Målerifirma AB
070-280 22 42
stefan.fors@larsson-ornmark.se

Peter Johansson, suppleant
Bruske/Delér Fönsterrenoveringar AB
073-3839177
peter.johansson@bruskedeler.se

Lennart Agö, suppleant
Agö Måleri AB
070-948 80 80
info@agomaleri.se

Jonas Danielsson, adjungerad, samt led. Sverigestyrelsen
Nordic Surface Group
070-910 76 34
jonas.danielsson@nordicsurfacegroup.se

Tina Engelin
Projektledare/Kontaktperson medlemskap

tina.engelin@maleriforetagen.se

010-48 49 533