Region Mitt

Region Mitt omfattar Värmlands län, Dalarnas län, Gävleborgs län och Uppsala län. I regionen finns cirka 130 medlemsföretag.

                                Karta region Mitt

Styrelse

Styrelsen region Mitt

Andreas Ohlsson, ordförande
Målerifirma Alfred Holm AB, Uppsala
0707-10 70 73
andreas@alfredholm.se

Andreas Söderkvist, vice ordförande
Miljönären-Lindfeldts Måleri AB, Borlänge
0707-46 59 57
andreas.soderkvist@miljonaren.se

Michael Ericsson, sekreterare
Lars Ericssons Måleri i Hedemora AB
0706-01 44 99
michael@ericssonsmaleri.se

Stefan Wärngren, kassör
Wärngrens Måleri i Uppsala AB
0767-80 48 00
stefan.warngren@warngrensmaleri.se

Roland Johansson, ledamot
Hagfors Måleri Rt AB
0705-66 17 30
roland@hagforsmaleri.se

Fredrik Hagström, ledamot
Hållbart Måleri i Uppsala HMIU
0701-69 69 13
fredrik@hmiu.se

Mats Lindell, ledamot
Sandå Uppsala
018-69 10 03
mats.lindell@sanda.se

Fredrik Köie, suppleant
Briljant Måleri AB, Gävle
0706-27 00 86
info@briljant-maleri.se

Mats Björklund, suppleant
Miljönären Måleri AB
0705-69 81 11
mats.bjorklund@miljonaren.se 

Mattias Åhrman, suppleant
Vaksala Måleri AB
0730-31 81 10
mattias.ahrman@vaksalamaleri.com

Lars Gerling, suppleant
Gerling Måleri
0739-83 88 75
lars.gerling@hotmail.com

Tina Engelin
Region- och medlemsansvarig

Skicka e-post

010-484 95 33