Region Sydost

Region Sydost omfattar Jönköpings län, Kalmar län, Kronobergs län och Blekinge län. I regionen finns drygt 100 medlemsföretag.

                              Karta region Sydost

Styrelse

Douglas Rosell, Ordförande
Sandå                           
0706-95 85 57  
douglas.rosell@sanda.se            

Martin Odin, vice ordförande 
JOODIN Måleri & Golv i Växjö AB                 
0733-22 06 20 
martin@joodin.se                 

Tomas Venturi, kassör
Nybro Måleri
0703-03 63 05
tomas@nm-maleri.se

Kent Andersson, ledamot, ledamot Småföretagargruppen
Anderssons Måleri                                            
0706-71 71 50 
torsas@anderssonmaleri.se                   

Freddie Olsson, ledamot
Växjö Färg & Tapet AB
0703-21 77 34
fredde@vft.se

Roger Ljungberg, suppleant
Ljungbergs Måleri
0706-98 50 54 
roger@ljungmal.se

Magnus Olsson, suppleant, ledamot Småföretagargruppen
Hallins Måleriservice
0707-45 19 55
magnus@hallinsmaleri.se

Mikael Andersson, suppleant
Bengts Måleri AB
0706-66 19 62
mikael@bengtsmaleri.se

Pia Turtiainen
Rådgivare

Skicka e-post

010-484 95 66

Tina Engelin
Region- och medlemsansvarig

Skicka e-post

010-484 95 33