Region Skåne

Region Skåne omfattar Skåne län. I regionen finns cirka 130 medlemsföretag.

                                     Karta region Skåne

 

Styrelse

Glenn Kellersson, ordförande
Målerifirman Keller & Glenn
0708-61 18 18
glenn@keller-glenn.se

Fredrik Gylldorff, ledamot, vice kassör
Måla i Skåne
040-55 20 50
fredrik.gylldorff@malaskane.se

Martin Larsson, ledamot
LP Måleri
0706-03 41 59
martin.larsson@lpmaleri.se

Anders Månsson, ledamot, representant i Småföretagargruppen
Anders Månsson Måleri AB
0431-825 00
anders@manssonsmaleri.com

Johan Stureson, ledamot
Målerifirman Sture Persson AB
0708-56 04 15 
johan@sturepersson.se

Victor Schöön, ledamot, kassör
Schööns Måleri AB
0735-13 22 69
victor@schoonsmaleri.se

Sofie Ohlsson, ledamot
Stoby Måleri AB
0451-38 85 00
sofie.ohlsson@stoby.se

Anders Ekbladh, ledamot
Ekbladhs Måleri
0418-48 66 28
anders@ekbladhs.se

Benny Holmberg, ledamot
Sandå Sverige
046-13 51 14
benny.holmberg@sanda.se

Stefan Olsson, adjungerad, samt led. Sverigestyrelsen
Stoby Måleri AB
0709-92 85 15
stefan@stoby.se

Pia Turtiainen
Rådgivare

Skicka e-post

010-484 95 66

Tina Engelin
Projektledare/Kontaktperson medlemskap

Skicka e-post

010-48 49 533