Region Skåne

Region Skåne omfattar Skåne län. I regionen finns cirka 130 medlemsföretag.

                                     Karta region Skåne

 

Styrelse

Glenn Kellersson, ordförande
Målerifirman Keller & Glenn
0708-61 18 18
glenn@keller-glenn.se

Fredrik Gylldorff, ledamot, kassör
Måla i Skåne
040-55 20 50
fredrik.gylldorff@malaskane.se

Gustav Heinrich, ledamot, representant i Småföretagargruppen
Heinrich Färg & Måleri AB
0708- 82 06 11
gustav@heinrichmaleri.se

Magnus Olsson, ledamot
Leif Olssons Måleri AB
0707- 43 50 48
magnus.olsson@lomaleri.se

Johan Stureson, ledamot
Målerifirman Sture Persson AB
0708-56 04 15 
johan@sturepersson.se

Victor Schöön, ledamot
Schööns Måleri AB
0735-13 22 69
victor@schoonsmaleri.se

Sofie Ohlsson, ledamot
Stoby Måleri AB
0451-38 85 00
sofie.ohlsson@stoby.se

Anders Ekbladh, ledamot
Ekbladhs Måleri
0705-900046
anders@ekbladhs.se

Benny Holmberg, ledamot
Sandå Sverige
046-13 51 14
benny.holmberg@sanda.se

 

Pia Turtiainen
Arbetsrättsexpert / Förhandlare

Skicka e-post

010-484 95 66

Tina Engelin
Region- och medlemsansvarig

Skicka e-post

010-484 95 33